Yeşilhisar ilçesinde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti’li mevcut Belediye Başkanı Halit Taşyapan 4 bin 324 oyla seçimi önde bitirdi. İYİ Parti’nin adayı Salih Karagöz ise 4 bin 311 oy aldı. İYİ Partili yetkililer 38 sandık, AK Parti’li yetkililer ise 3 sandık yönünden seçim sonuçlarına itiraz etti. 49 sandığın olduğu ilçede, İlçe Seçim Kurulu, oy çokluğu ile tüm sandıkların yeniden sayılmasına karar verdi. İlçe Seçim Kurulu’nun kararı üzerine yeniden oy sayımı yapıldı. Yeniden yapılan oy sayımında mevcut Belediye Başkanı Halit Taşyapan oy sayısını 36 oy daha artırarak 4 bin 355’e yükseltti. İYİ Partili Salih Karagöz’ün oy sayısı ise 4 bin 319 oldu. İtiraz üzerine tekrar yapılan sayım sonucu mevcut Başkan Halit Taşyapan, yeniden Belediye Başkanı seçildi.
Related Posts
Şanlıurfa Siverek’te Karayolu Trafik Güvenliği Haftası Etkinliği Düzenlendi
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde düzenlenen Karayolu Trafik Güvenliği Haftası etkinliğinde, çocuklara yaya geçidinin önemi anlatıldı. Polis ve jandarma trafik ekipleri tarafından sürücülere bilgilendirici broşürler dağıtıldı.
Bilecik Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı
Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi’nin yıl sonu sergisi törenle açıldı. Açılışta konuşan Pazaryeri Halk Eğitim Müdürü Fatoş Karaca Beler, merkezin toplumdaki yeri ve önemine vurgu yaparak, bir yıl boyunca özveriyle çalışan kursiyerleri ve eğitmenleri tebrik etti. Sergide kick boks gösterisi ve müzik dinletisi gibi etkinlikler düzenlendi. Açılışa Bilecik Valisi Şefik Aygöl’ün eşi Nazlı Aygöl, Pazaryeri Kaymakamı Ahmed Tayyib Kahraman ve diğer ilçe yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.
Yüksek Seçim Kurulu’ndan 30 ret 1 kabul
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim mesaisi devam ediyor. Kurul bugün saat 14.00’te toplanarak dün sona eren olağan itiraz sürecine ilişkin yapılan başvuruları ele aldı.